Jdi na obsah Jdi na menu
 


 KILLERS CUP 2010 – 9.ročník

Ve dnech 18.-20.června se v litoměřické Killers aréně konal 9.ročník mezinárodního hokejbalového turnaje KILLERS CUP 2010 za účasti 12ti týmů z ČR, SR a SRN. Největší zastoupení na turnaji měli shodně velice silný východočeský kraj, který je vyloženě hokejbalovou líhní a také severočeský kraj. Z těchto regionů se zúčastnila vždy čtveřice týmů: VČ(Mladá Krev Pardubice, Olympia Hradec Králové, THC Kenya Přelouč, Jelita ze střídačky Jaroměř) a SČ(Killers Litoměřice, Lions Teplice, Worms Ústí n/L, Nordics Most). Dalšími účastníky byli jihočeský SK Tábor, moravský celek HCK Fans Brno, dále zahraniční celky ze Slovenska Krasgarden Prešov a z německého Bavorska Oberland Tornadoes.

V pátek se odehrály úvodní čtyři zápasy základních skupin. Domácí Killers změřili síly s favorizovaným týmem Pardubic, který byl složen ze dvou prvoligových a dvou extraligových celků východočeského kraje. Killers byli lepším týmem na hřišti, hráči měli chuť do hry a u všeho byli dříve než soupeř. Po výborném výkonu se domácí radovali z vítěztví 3:0 a položili tak základní kámen k postupu do čtvrtfinálové skupiny. V sobotu sehrál domácí celek zápas proti dalšímu silnému soupeři, kterým byl SK Tábor. Zodpovědný výkon přinesl Killers další vítězství tentokrát 3:1 a Litoměřice postoupili do čtvrtfinálové skupiny z prvního místa. Druhým postupujícím byli Pardubice a Killers si připsali do tabulky vzájmený zápas s tímto celkem. Čtvrtfinálové skupiny se vytvořily sloučením skupin A-B a C-D a na domácí tým tak čekal slovenský zástupce a trojnásobný vítěz Prešov a také tým Brna.

Čtvrtfinálové skupiny byly rozehrány již v sobotu, kdy také začaly boje v Play Out. Domácí mužstvo nechalo na utkání s Brnem odpočívat první formaci a veškerou zodpovědnost a úkoly tak převzala třetí lajna. Killers splnili svou povinnost a tohoto soupeře porazili 2:0. V neděli již v 8:50 je čekal favorit favoritů Krasgarden Prešov. Litoměřice do tohoto zápasu vstoupili dobře a ujali se vedení 1:0, jenže pak slováci ukázali svou sílu, nejprve vyrovnali a následně dokázali jít do vedení 1:2. Killers si však chtěli zajistit postup do semifinále z prvního místa a bojovali až do konce zápasu. Domácím se podařilo vyrovnat na 2:2 a měli několik možností, utkání rozhodnout ve svůj prospěch, jenže se tak nestalo a o umístění na 1. a 2. místě rozhodovalo skóre těchto dvou celků.

Složení semifinálových dvojic bylo Nordics Most – Killers Litoměřice a Krasgarden Prešov – THC Kenya Přelouč. Severočeské semifinále nezačalo vinnou nešťastného gólu pro Killers vůbec dobře, doomácí celek sice dokázal svého soupeře tlačit, ale vyrovnávací gól se nedařilo vstřelit. Stalo se tak až pět minut před koncem zápasu, pak měli litoměřičtí ještě další šance, ale utkání skončilo remízou a na řadu přišly samostatné nájezdy. Ty jsou pro Killers v poslední době prokletím, protože v posledních dvou turnajích jim vždy právě v semifinále vystavily stop v cestě za vítězstvím v turnaji. Zmiňované prokletí pokračuje i nadále, domácím se nepodařilo projít do finále a čekal je pouze zápas o třetí místo. Ve druhém semifinále si Prešov poradil s východočeským celkem a otevřel si tak cestu za celkově již čtvrtým triumfem na tomto prestižním turnaji.

Zápas o třetí místo byl pro Killers velkým zklamáním a zcela zdecimovaní hráči v tomto zápase nenašli recept na další východočeský celek, kterému podlehli 0:2 a obsadili tak až čtvrtou příčku v domácím Killers cupu.

Finálové utkání bylo plné parádního a velice rychlého hokejbalu v podání Prešova a Mostu. Slovenský celek se v průběhu zápasu ujal vedení 2:0, ale Most měl dostatek sil na vyrovnání. Za stavu 2:2 se podařila Prešovu parádní akce, ze které padla jejich třetí branka. Trojnásobný vítěz dokázal zúročit své zkušenosti, nedopustil již žádné drama a již po čtvrté si v devítileté historii turnaje připsal absolutní triumf na této velkolepé litoměřické hokejbalové akci.

Součástí slavnostního ukončení turnaje bylo vyhlášení a předání cen, kdy účastníci na 5.-12.místě obdrželi pamětní poháry, diplomy, upomínkové předměty a věcné ceny. Pro čtyři nejlepší týmy byli navíc připraveny větší poháry a sekt. Vítězové zvedli nad své hlavy 105 cm vysoký putovní pohár. Nejslušnější celek Oberland Tornadoes obdržel cenu Fair Play za pouhé čtyři obdržené tresty v turnaji, jejíž součástí byla krásná trofej, diplom a dárkový koš. Dále bylo vyhlášeno a oceněno dalších pět hráčů na individuálních postech: Nejlepší Brankář, Obránce, Útočník, Střelec a také Vítěz Kanadského bodování. Organizátoři nezapoměli ani na Nejmladšího a Nejstaršího účastníka turnaje všichni tito hráči obdrželi skleněné trofeje, diplomy a věcné ceny. Poděkování a památku za rozhodování na turnaji obdrželi i obě dvojice sudích z ČR a SR v podobě dárku, propagace města a plakety.

Všem partnerům a sponzorům turnaje patří obrovské díky za vstřícnost a pomoc, bez které by se tento prestižní turnaj ani nemohl uskutečnit. Samotní účastníci hodnotí celou akci jako velice vydařenou po všech stránkách, což je pro organizátory ten nejlepší ukazatel, jejich kvalitně odvedené práce. Sotva turnaj skončil, tak už se začíná skládat oragnizační výbor jubilejního desátého ročníku, který se bude konat v příštím roce a pořadatelé již přemýšlí, jak mohou tento sportovní podnik udělat ještě velkolepějším, tak aby hokejbalem žilo celé město.

 Killers cup 2009

8.ročník mezinárodního hokejbalového turnaje Killers cup vyhrál v konkurenci deseti týmů výběr AHL Kralupy n/V. složený převážně z hráčů Extraligových týmů. Druhé místo patří ústeckým Worms, kteří ve Finále obdrželi od vítěze debakl 10:3. Třetí skončili domácí Killers, což je oproti předešlým ročníkům posun. Spokojeni mohou být ale jen tak z poloviny.

Jako jediný tým turnaje totiž neprohráli v normální hrací době, dokonce ani neinkasovali žádnou branku, po semifinálové remíze 0:0 je čekaly samostatné nájezdy, ve kterých si litoměřický tým nedokázal zajistit postup do vytouženého Finále. V boji o bronzovou příčku opět neinkasovali a po výhře 3:0 nad Flyers Jihlava jim tedy nakonec patří zmiňované 3.místo. Turnaj byl velice kvalitně obsazen a punc mezinárodního podniku dodal tým z bavorského Geretsriedu, kde v loňském roce vybojovali Killers turnajové vítězství v Lions cupu. Bohužel se turnaje letos nezúčastnil trojnásobný slovenský vítěz z předešlých ročníků tým Krasgarden Prešov, který dal přednost dalšímu velkému turnaji v Bratislavě, jehož se také pravidelně zúčastňuje. Litoměřický Killers cup byl původně plánován o týden později, ale tým Killers čeká tento víkend 6.-7.6. na domácím hřišti Baráž o udržení 1.ČNHbL a tak se muselo hýbat s termínem turnaje.

Původně jsme s ohledem na Baráž zvažovali variantu pozdějšího termínu, ale 13.6. začíná v Plzni Mistrovství Světa a spousta hráčů se absolutního vrcholu sezóny bude chtít zúčastnit alespoň v roli diváka. Killers cup přinesl velice kvalitní a napínavé zápasy, kterých bylo odehráno během tří dnů celkem dvacet devět a na tribuně Killers arény vládla fantastická atmosféra. Byla rozdána spousta trofejí a cen pro nejlepší hráče na svých postech ale také např. nejmladšímu a nejstaršímu hráči. Nejslušnější tým turnaje obdržel cenu FAIR PLAY a udělena byla i jedna ANTICENA pro nejtrestanějšího hráče turnaje. Na své si přišli i páni rozhodčí, ti dostali na památku plakety a pamětní listy. Každý tým obdržel pohár a diplom se svým umístěním, věcné ceny od sponzorů a partnerů akce a propagační předměty od města Litoměřice.

Týmy na 1.-4.místě se mohou pyšnit většími poháry vítězů a čekalo na ně i zákonitě i hodnotnější věcné ceny a také láhve sektu ve čtyřech velikostech. Vítězi turnaje byl předán zcela nový 105 cm vysoký putovní pohár, v jehož držení bude následující rok a ozdobou poháru bude i gravitovaný štítek s ročníkem a jménem příslušného vítěze. Chtěl bych poděkovat všem, co se podíleli na organizaci a hladkém průběhu turnaje. Dále pánům rozhodčím a zejména sponzorům a partnerům tohoto prestižního hokejbalového turnaje, kteří dodali oficiální drinky a spoustu pěkných a hodnotných cen a také pochoutek pro hráče. V neposlední řadě patří poděkování městu Litoměřice za projevenou podporu a propagační materiály pro zúčastněné týmy.

Konečné pořadí týmů :
1. AHL Kralupy n/V., 2. Worms Ústí n/L., 3. Killers Litoměřice, 4. Flyers Jihlava, 5. Olympia H.Králové, 6. Tučňáci Chomutov, 7. SK Tábor, 8. Fire Horses Pardubice, 9. Streetlions Geretsried, 10. Pifsons of Reichenberg

Ocenění :

FAIR PLAY TEAM – SK Tábor

Nejlepší Brankář – Jan Kostovič(Killers Litoměřice)

Nejlepší Obránce – Ivo Loskot(AHL Kralupy n/V.)

Nejlepší Útočník – Štěpán Brázda(Flyers Jihlava)

Nejmladší hráč – David Kriegler(Pifsons of Reichenberg)

Nejstarší hráč – Tomáš Bengl(Worms Ústí n/L.)

 

Anticena :

Největší prase(nejtrestanější hráč turnaje) – David Lekeš(Worms Ústí n/L.)

 

Killers cup 2008

Fair play team: Worms Ústí nad Labem

nejtrestanější hráč: Radek Kopýtko (Koptek Litvínov)

nejstarší účastník: Jiří Hlinovský (1964, Kapitán Jirkov)

nejmladší účastník: David Kriegler (1994, Pifsons of Reichenberg)

nejlepší brankáč: Daniel Karas (Olympia Hradec Králové)

nejlepší obránce: Tomáš Gärtner (SK Tábor)

nejlepší útočník: Vladimír Staš (Krasgarden Prešov)